Na Slovensku sa od 1.1.2021 do 23.9.2021 podarilo zachrániť až 98 ľudských životov. Na transplantačnej čakacej listine je však stále viac ako 300 pacientov.

Posledný septembrový víkend sme strávili v Starom Smokovci, kde sme sa s návštevníkmi Tatier rozprávali o darcovstve a transplantácií orgánov.

Vo Vysokých Tatrách sa stretnú najlepší transplantológovia zo Slovenska a Čiech.

Darovaním orgánov zachránite život niekomu, pre koho je transplantácia jedinou nádejou na život.

Milí pacienti po orgánovej transplantácii, pokiaľ ste pozitívne testovaní na SARS-Cov-2 alebo sa u Vás objavili príznaky ochorenia COVID-19 (aj mierne), ihneď konzultujte svoje transplantačné centrum a informujte ošetrujúceho lekára o Vašom stave.
Vážení kolegovia, obraciame sa na Vás s výzvou neodkladne konzultovať zdravotný stav pacienta po orgánovej transplantácii, ktorý je pozitívne testovaný na SARS-Cov-2 alebo sa objavili príznaky ochorenia COVID-19 (aj mierne).

Stanovisko Výboru Slovenskej transplantologickej spoločnosti SLS k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19 u pacientov po transplantácii solídnych orgánov.

Až 259 ľudských životov sa podarilo zachrániť v minulom roku na Slovensku vďaka darcovstvu a transplantácií orgánov.

Je výzva novej komunikačnej kampane na podporu odberového a transplantačného programu v SR, ktorá štartuje pri príležitosti tohtoročného Svetového dňa transplantácií.

V nedeľu 8. decembra o 20:10 hod vás pozývame sledovať na programe RTVS Dvojka koncert Slovensko Advent 2019, ktorý bude tematický ladený na problematiku darcovstva a transplantácií orgánov. 

Pozývme vás na svätú omšu za všetkých zomrelých, ktorých darovanie orgánov umožnilo iným žiť.

Viac ako štyritisíc zachránených ľudských životov na Slovensku – to je bilancia darcovského a transplantačného programu od r